مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» لهجه ها و زبان های مختلف نهنگ عنبر!

لهجه ها و زبان های مختلف نهنگ عنبر!

نهنگ عنبر در دریا تشکیل قبیله می دهد!

نهنگ های عنبر واقعا شگفت انگیزند! انگار دنیای خودشون رو دارن. هربار یک راز جدیدی ازشون میفهمن. اینبار متوجه شدن که نهنگ های عنبر تو دریا قبیله تشکیل میدن! قبیله که چه عرض کنم، کشورهای مختلفی دارند که زبان و لهجه ی هر کشور با دیگری فرق داره. جالب اینه که فقط نهنگ های ماده عضو این قبیله ها هستن! نرها فقط برای تولید مثل به ماده نزدیک میشن و بعد از اون دیگه خانم رو رها میکنن و مسئولیت بزرگ کردن بچه با خانماست. این ماده ها همه باهم یه جمعیت بزرگ تشکیل میدن که ممکنه تا دو هزار ماده در اون باشه. حالا این چجوری اداره میشه؟


با دموکراسی! در واقع رییس قبیله وجود نداره. اکثریت باهم تصمیم میگیرن کجا برن. البته زمان بر هست این نوع تصمیم گیری ولی خب اینجوری جمعیت رو اداره می کنن. تقریبا ۷ قبیله از این نهنگ ها در اقیانوس آرام شناسایی شده. عجیبه که میگن این قبیله ها احتمالا در گذشته نبوده!


میزان بالای شکار شدنشون توسط انسان اون ها رو سوق داده به تشکیل جوامع بزرگ. الان شکار نهنگ ممنوعه و کم شده اما نهنگ های عنبر تا ۸۰ سال عمر می کنند و خاطرات گذشته محاله یادشون بره(در برهه ای از تاریخ، روغنی از نهنگ عنبر بسیار قیمتی بود و دیوانه وار شکار میشدن). مثلا حدود هفتصد هزار نهنگ در یکی دو قرن گذشته توسط آمریکایی ها، انگلیسی ها، نروژی ها، هلندی ها و استرالیاها کشته شدن!

پژوهشگری که روی این پروژه کار میکنه میگه نهنگ ها ملیت پیدا کردن! ملت های مونث ساکن در دریا...

جملات خاص و زیبا از نویسنده معروف: نیچه مطلب مرتبط جملات خاص و زیبا از نویسنده معروف: نیچه

در آخر هم بگم و احتمالا میدونید که نهنگ های عنبر بزرگترین مغزها رو در بین جانوران دارن و احتمالا این توسعه از همون مغز بزرگ ناشی شده! امیدوارم کینه نکنن و به فکر انتقام از انسان نیوفتن. هرچند که ما همینطوری هر روز داریم زندگی رو برای اونا سخت تر میکنیم!


مجید میرزایی


فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


 چگونه کیف پول خود را به همستر کامبت وصل کنیم؟ چگونه کیف پول خود را به همستر کامبت وصل کنیم؟ مشاهده